Lauren Oliver, Panika

Panika - Lauren Oliver

Lauren Oliver jest autorką książek dla młodzieży, najbardziej znana z trylogii Delirium, Jej pierwsza książka, dzięki której się wybiła "7 razy dziś" ma zupełnie inną tematykę niż ta, którą postanowiła się zająć.

Autorka skradła moje serce trylogią Delirium, ponieważ było to coś innego. Przyznam szczerze, że w pierwszej chwili najbardziej zaciekawiła mnie okładka, stanowi ona dla mnie ważny element przy wyborze lektury. Nie od dziś wiadomo, że to co wygląda lepiej - lepiej się też sprzedaje. Jeśli widzę odpychającą okładkę, a ciekawy zarys fabuły czuję się rozczarowana, ponieważ czasem przez grafików projektujących wygląd naprawdę świetna książka może okazać się totalną porażką...
Po panice spodziewałam się zupełnie czegoś innego, lecz to nie znaczy, że książka mnie rozczarowała - co to, to nie. Całość pochłonęłam trochę więcej niż cztery godziny, nie wiem jakim cudem, niesamowicie spodobała mi się ta historia. Bohaterowie żyją w małym miasteczku - gdzie wszystkie plotki roznoszą się mgnieniu oka, gdzie każdy zna każdego, gdzie nic nie umknie ludzkiej uwadze. Miasteczko sprawia wrażenie sennego...Wyobraźcie sobie życie w takim miejscu, z pewnością każdy szukałby odskoczni od codziennej rutyny...
Cieszy mnie fakt, że Heather nie jest przedstawiona w dość nierealn
y sposób, ponieważ nie jest opisywana jako nadzwyczaj piękna, a raczej jako przeciętna, nie jest stworzona na kształt super bohaterki, a na kształt zwyczajnej nastolatki, prawie takiej jak ja, z wyjątkiem jednej różnicy, ona zmaga się z ogromnym problemem. Na początku sama nie wie dlaczego wzięła udział w panice. Panika to niebezpieczna gra, lecz tegoroczne rozgrywki są wyjątkowo niebezpieczne. Podczas gry Heather poznaje mroczne sekrety swoich przyjaciół, sama diametralnie się zmienia - na jej korzyść. Cała historia jest napisana w taki sposób, że wszystko łatwo się czyta i nie są to ciepłe kluchy, lecz historia w której cały czas coś się dzieje, w ten czy inny sposób. Dziewczyna ma przy sobie swoich przyjaciół zarówno tych starych jak i nowych, może na nich liczyć mimo tego, że mają swoje kłótnie. Podczas paniki każdy zawodnik musi się mieć na baczności. Gra jest całkowitą tajemnicą, nawet sami zawodnicy nigdy do końca nie wiedzą na czym polegać będą zadania. Czasem przez ich tzw. wyzwanie czy też zadanie można nawet stracić życie, gra toczy się o wielką stawkę...A jeśli piśniesz choć słówko o Panice słono za to płacisz, czasem w najgorszy ze sposobów.
Książka jest niesamowicie wciągająca i jak dla mnie miłym zaskoczeniem, ponieważ spodziewałam się czegoś bardziej w stylu Igrzysk Śmierci gdyż dużo ludzi porównywało właśnie te dwie książki, a ja kompletnie nie wiem dlaczego... Chociaż po Lauren Oliver można było się tego spodziewać, że zaskoczy nas, swoich czytelników czymś zupełnie nieprzewidywalnym! :)
Książka dumnie stoi u mnie w małej biblioteczce, którą stopniowo powiększam! :)
Krótka recenzja Paniki, mam nadzieję, że wam się podobała :)

____
Pisząc posty, które dotyczą książek staram się w jakiś sposób zachęcić was do czytania.
Tą właśnie książkę dostałam od mojego chłopaka w prezencie na Wielkanoc w zeszłym roku. Sama może sobie bym jej nie kupiła, ponieważ wtedy miałam inne priorytety książkowe, których było naprawdę dużo w tamtym momencie, więc ten prezent ucieszył mnie niesamowicie! :)
Książka do dzisiaj stoi dumnie w mojej małej biblioteczce!
Ps. Dziękuję za ponad 1000 wyświetleń :)

10 komentarzy:

 1. Lauren Oliver jest na mojej liście tbr od dawien dawna z Delirium. O Panice to ja nawet nie myślałam, ale mnie zaintrygowałaś pomysłem na fabułę. Może kiedyś, ewentualnie xd
  Uważaj na powtórzenia bo wyłapałam ci kilka

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, zaraz wezmę się za korektę :)

   Usuń
 2. ciekawa książka chociaż dla mnie nieznana :)
  moze poczytam o niej więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie zainteresować się tą książką :D.
  Moja lista jest taka długa że nie wiem kiedy do tej pozycji dojdę :D
  http://feather92.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa ksiazka, aczkolwiek nigdzie jej nie widzialam. I fajnie ze glowna bohaterka nie jest taka wydealizowana. Nie lubie takich.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie książki, które mają szybko bieg wydarzeń. Może to coś dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie do czytania zachęcać nie trzeba :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Juz wiem po jaką książkę następna sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o "Delirium", ale o "Panice" jeszcze nie. Chyba wpiszę ją do mojej listy czytelniczej :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Welcome in my world , Blogger